Zabiegi z fali uderzeniowej, na czym polega ta metoda leczenia, na jakie dolegliwości pomaga?

Terapią falą uderzeniową staje się coraz bardziej popularną metodą leczenia. Jej zastosowanie jest naprawdę różnorodne, wykorzystuje się ją między innymi w medycynie sportowej, jak również podczas rehabilitacji osób nie zajmujących się na co dzień sportem. Fale uderzeniowe skutecznie likwidują ból oraz stany zapalne. Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje na temat zabiegów z fali uderzeniowej.

Terapia falami uderzeniowymi informacje na temat leczenia

Terapia falą uderzeniową działa w bardzo prosty sposób. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu leczniczych cech fali akustycznej, posiadającej określone charakterystyczne właściwości, a mianowicie wysokie, skokowe ciśnienie, które jest uwalnianie w bardzo krótkim czasie. Podczas zabiegu leczniczego energia ta jest przekazywana do organizmu za pomocą aplikatora, który zostaje

przyłożony do skóry pacjenta, z którą sprzęgany jest za pomocą żelu. Podczas zabiegu mamy do czynienia z penetracją fal w głąb ciała. Zanim osoba wykonująca zabieg przystąpi do pracy, najpierw musi odpowiednio dobrać parametry zabiegowe. Terapia falą uderzeniową cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pacjentów, którzy zmagają się z procesami chorobowymi zlokalizowanym w tkankach powierzchniowych, jak również w tych znacznie głębszych, wymagających większego wysiłku w ich skutecznej eliminacji.

Terapia falami uderzeniowymi na jakie dolegliwości pomaga

Zabiegi z wykorzystaniem fal uderzeniowych są skuteczne na bardzo wiele uciążliwych dolegliwości z którymi zmagają się przede wszystkim osoby czynnie uprawiające różnorodne dyscypliny sportowe. Wysiłek fizyczny, z którym zmagają się podczas codziennych treningów powoduje, że organizm jest narażony na różnego rodzaju przeciążenia oraz bóle. W momencie, kiedy zauważymy u siebie niepokojące dolegliwości, które nie chcą minąć pominą zastosowania standardowej procedury rozciągania oraz regeneracji ciała, należy udać się do gabinetu fizjoterapeuty, który po przeprowadzeniu dokładnego badania, będzie w stanie zdiagnozować przyczynę złego samopoczucia, uciążliwego bólu lub stanu zapalnego.

Terapia falami uderzeniowymi: na jakie dolegliwości jest skuteczna?

Poniżej zamieszczamy listę najpopularniejszych dolegliwości, które są z powodzeniem leczone za pomocą fal uderzeniowych:

  • Ostroga piętowa dolna
  • Ostroga piętowa górna
  • „Pięta Haglunda„
  • Zapalenie ścięgna Achillesa
  • Zapalenie rozcięgna podeszwowego
  • „Łokieć tenisisty”
  • „Łokieć golfisty”
  • „Kolano skoczka”
  • Zapalenie kaletki podbarkowej
  • Zapalenie krętarza większego (ból w biodrze)
  • Ból kręgosłupa szyjnego
  • Zwapnienia w stawach
  • Cieśń nadgarstka
  • Stany po urazach (np. krwiaki)

Osoby, które zauważą u siebie dolegliwości w powyższych obszarach ciała lub będą uskarżać się na rozlany, trudny do sprecyzowania ból, powinny niezwłocznie się z nami skontaktować. Nasi wykwalifikowani lekarze fizjoterapeuci dołożą wszelkich starań, aby pomóc w szybkim i skutecznym pozbyciu się dokuczliwych dolegliwości. Zabiegi fali uderzeniowej można wykonać również prywatnie. W naszych placówkach w Krakowie i Warszawie dostępne są zabiegi fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa likwidacja bólu

Zabiegi z fali uderzeniowej zaliczane są do jednych z najbardziej skutecznych metod trwałego pozbycia się bólu zarówno u sportowców, jak również osób nie zajmujących się na co dzień żadną dyscypliną sportową. Jak wynika z szacunków, skuteczność leczenia za pomocą tej metody wynosi ok. 80-85% wszystkich przypadków. Wynik ten pokazuje jasno, jak skuteczne są zabiegi z wykorzystaniem fal uderzeniowych. W dodatku zabieg ten jest całkowicie bezpieczny oraz bezinwazyjny. Nie trzeba się go bać. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wyspecjalizowanych lekarzy fizjoterapeutów już po pierwszej wizycie pacjenci odczuwają znaczną poprawę samopoczucia i sprawności fizycznej. Wystarczy kilka spotkań z fizjoterapeutą, aby zlikwidować dokuczliwe i utrudniające normalne, codzienne funkcjonowanie stany zapalne i uciążliwy ból. Pacjenci, którzy poddali się terapiom falami uderzeniowymi.