Dobry Urolog Warszawa

Schorzenia, którymi zajmuje się lekarz urolog, to nie tylko sfera układu moczowego, to również wszelkiego rodzaju problemy związane także z układem płciowym.

Chcąc umówić się do odpowiedniego lekarza w stolicy, należy wyszukać go z dostępnych specjalistów. Właściwy urolog warszawa przyjmie was nie tylko w ramach wizyty prywatnej, o tym również należy pamiętać. Niekiedy lekarz, który posiada wieloletnie doświadczenie i cieszy się powszechnym zaufaniem pacjentów, może przyjmować jedynie na skierowanie. Zatem nie tylko sposób w jaki realizowane są przyjęcia, będą podpowiedzią dotyczącą samego lekarza.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę do lekarza urologa przyjmującego jedynie na skierowanie będzie wymagało to od ciebie przygotowania się na dłuższy czas oczekiwania na wizytę, terminy przyjęć do lekarzy przyjmujących na fundusz zdrowia są bowiem dość odległe. Jednakże bywają sytuacje, gdy jest możliwość zarejestrowania się na wizytę w ciągu kilku dni. Zależy to od organizacji danej przychodni oraz oczywiście godzin przyjęć samego lekarza specjalisty. Nie mniej jednak, zakładając, że twoja wizyta ma być niebawem, zadbaj o posiadanie ze sobą wszystkich niezbędnych dokumentów związanych ze schorzeniem.

Niekiedy otrzymując od lekarza rodzinnego skierowanie do lekarza urologa uzyskasz także adnotacje związane ze wstępną diagnozą, która została postawiona przez lekarza rodzinnego. Warto mieć ją ze sobą w trakcie wizyty u specjalisty, pozwoli to na szybsze zorientowanie się w twoich dolegliwościach, a być może także, przyspieszy przebieg i tak zapewne stresującej dla ciebie wizyty. Jeśli diagnoza nie została wcześniej postawiona, albo lekarz rodzinny nie przekazywał żadnych więcej informacji, to zapewne lekarz urolog będzie chciał na początku wizyty przeprowadzić z tobą wywiad medyczny.

Urolog jest specjalistą chirurgii chorób wewnętrznych układu moczowo-płciowego, jednakże nie przyjmuje jedynie mężczyzn.

Również kobiety muszą niekiedy skorzystać z porady urologa, szczególnie w zakresie problemów związanych z funkcjonowaniem układu moczowego, rzadziej, chociaż również tak się zdarzy, lekarz urolog podejmuje się konsultacji ginekologicznej. Najczęściej są to schorzenia związane z obydwoma układami, schorzenia, których leczenie ingerować może w układ rozrodczy kobiety. W takich sytuacjach lekarz urolog może podjąć decyzję o konsultacji z innym lekarzem, w tym wypadku ginekologiem.

Jednakże niezależnie od płci, kiedy zaczynasz odczuwać pieczenie lub ból podczas oddawania moczu, zauważysz obrzęk cewki moczowej, zaczniesz mieć problem z oddawaniem moczu lub nietrzymaniem go, podejrzewasz, że ból w okolicach lędźwiowych może pochodzić od nerek, to warto skonsultować się z lekarzem. Istotne w takich przypadkach jest to, aby szybko postawiono diagnozę, co może wpłynąć na skuteczne złagodzenie i wyleczenie dolegliwości. Jeśli płeć lekarza cię stresuje, to wybierz takiego, który będzie odpowiadał twoim przekonaniom, nie ma bowiem konieczności wyboru jedynie spośród lekarzy urologów płci męskiej.