Fala uderzeniowa Warszawa Bielany

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Terapią falami uderzeniowymi nazywamy innowacyjną metodę o wysokiej skuteczności potwierdzoną klinicznie.

Szerokie jej zastosowanie skutkuje m.in.: w rehabilitacji, na oddziale ortopedii, w medycynie sportowej. Służy przede wszystkim w zwalczaniu przewlekłego bólu oraz dolegliwościach układu mięśniowo-szkieletowego. Jednym z rodzajów fali uderzeniowej jest pozaustrojowa zogniskowana terapia falami uderzeniowymi polegająca na przenoszeniu energii na zmienione chorobowo i bolące miejsce, bez ingerencji w sąsiadujące tkanki. Terapia pozwala uniknąć leczenia farmakologicznego, znacznie przyspieszając rehabilitację pacjenta. Pierwsze efekty terapii widać już po pierwszej sesji.

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Aparat Rosetta ESWT do fali uderzeniowej to najbardziej zaawansowana technologia opierająca się na mechanizmie elektromagnetycznym tzn. w aplikatorze umieszczony jest magnes wewnątrz, którego wbudowany jest metalowy bolec (trzpień)- prąd dochodzący do magnesu porusza trzpień, który zaś uderza w głowicę wywołując falę uderzeniową o mocy zbliżonej do ciśnienia 3,5 Bara. Aparat umożliwia tworzenie różnorodnego kształtu generowanej fali poprzez zastosowanie odmiennych końcówek głowic – możemy wytwarzać falę radialną do ogólnego stosowania za pomocą dużej głowicy aplikatora oraz akupunkturową falę do punktów spustowych i małych uszkodzonych partii organizmu stosując małą głowicę aplikatora. Aparat jest przenośny, więc zabiegi możemy prowadzić w gabinecie lub w domu pacjenta. Budowa aparatu ma prosty intuicyjny panel, oprogramowanie w języku polskim oraz przenośną kartę SD z aktualizacją oprogramowania.

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Do każdego schorzenia stosuje się inny program zabiegowy, odpowiedni do intensywności bólu.

I tak np. program zabiegowy w ostrogach piętowych i zapaleniu rozcięgna podeszwowego przedstawia się następująco- częstotliwość wynosi od 8 do 10 Hz, ciśnienie maksymalne 8 Bara, proponowana liczba uderzeń to 2000-2 300, wystarczająca ilość zabiegów przy tym schorzeniu to 7, częstość zabiegów powinno wykonywać się co 5 -10 dni, stosujemy aplikator mały lub duży. Przy entezopatii ścięgna właściwego rzepki (kolano skoczka) – stosujemy częstotliwość od 8 do 9 Hz, ciśnienie powinno zaczynać się od do 2 i kończyć na 8 Bar, liczba uderzeń do 2200-2400, liczba zabiegów powinna maksymalnie zamknąć się w 6, częstość zabiegów zaleca się co 5-10 dni, zastosowany rodzaj aplikatora do wyboru duży lub mały.

 Gdzie szukać pomocy?

Jeśli doskwierają Ci dolegliwości ze strony kręgosłupa, jesteś po zawale serca, udarze mózgu czy poważniejszym złamaniu należy skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Pobyt na oddziale to za mało by odzyskać pełnię zdrowia i wrócić do stanu sprzed choroby. Konieczna jest rehabilitacja. Rehabilitacją medyczną (leczniczą) określa się kompleksowe działania na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub/i psychicznie. Najlepiej udać się po skierowanie na zabiegi do lekarza rodzinnego lub specjalisty. I cieszyć się dobrym zdrowiem.