Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz

Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz

Fala uderzeniowa to nowoczesny i skuteczny sposób na ból. Jest falą gwałtownego wzrostu ciśnienia w krótkim czasie, wytwarzaną zewnątrzustrojowo i rozprowadzaną w precyzyjnie dobranym obszarze bólowym. Penetracja fal w głąb ciała plus odpowiednio dobrane parametry zabiegowe sprawiają, że terapia ta przynosi ulgę w leczeniu procesów chorobowych zlokalizowanych powierzchniowo jak i w głębszych tkankach. Fala uderzeniowa uszkadza błony zakończeń nerwowych sprawiając, że receptory nerwowe nie gromadzą już potencjału i nie przekazują sygnałów bólowych. Fale wyzwalając wolne rodniki w obszarze zakończeń nerwowych zmieniają środowisko chemiczne co prowadzi do stłumienia wyzwalanych impulsów bólowych.

 Korzyści z leczenia falą uderzeniową są ogromne m.in.: działając przeciwbólowo, przeciwzapalne, regeneracyjnie, naprawczo oraz odpornościowo zapobiegają interwencjom chirurgicznym.

Fale działają relaksacyjne na organizm dzięki zmniejszeniu napięć mięśni, poprawiają mikrokrążenie, zwiększają gęstość i poprawiają jakości tkani łącznej. Terapię fali uderzeniowej stosujemy także w medycynie estetycznej. Uwzględniając rodzaj użytego aplikatora i odpowiedniego programu uzyskuje się różne efekty – redukcję cellulitu i obrzęków tłuszczowych, wygładzanie blizn, nierówności skórnych, rozstępów, ujędrnienie skóry. W przypadku niektórych schorzeń są najlepszym uzupełnieniem innych metod terapii, czasem jedyną.

Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz. Przebieg terapii falą uderzeniową.

Większość sesji terapeutycznych wykorzystujących fale uderzeniowe trwa ok. 10 minut, a szybką poprawę stanu klinicznego uzyskuje się już po 3-4 zabiegach z 1 tygodniową przerwą. Niewątpliwą korzyścią wynikającą ze stosowania terapii falami uderzeniowymi jest jej krótki czas i wysoka jej skuteczność. Zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia i jakichkolwiek środków farmakologicznych. Metoda ta jest nieinwazyjna i nie ma praktycznie efektów ubocznych. Jednakże, tak jak każda ingerencja medyczna, wymaga pewnych środków ostrożności. Skutki uboczne występują rzadko, może pojawić się przejściowy rumień lub obrzęk, a w leczonym obszarze chwilowe wystąpienie zaniku czucia, po bezpośrednim zakończeniu leczenia może pojawić się chwilowy wzrost bólu leczonego obszaru, może także pojawić się mały krwiak lub wybroczyna.

Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz. Przeciwwskazaniem do stosowania leczenia falą uderzeniową jest wykonywanie jej w miejscu szczególnie wrażliwym jest to np. okolica gałek ocznych, mięśnia sercowego, rdzenia kręgowego czy wątroby. Nie stosuje się jej w przypadku zaburzeń krzepliwości krwi, w przypadku występowania polipów w miejscu leczonym. Oczywiście w przypadku ciąży, chorób nowotworowych, ostrych stanów zapalnych, zaawansowanej osteoporozy oraz ostrych stanów pourazowych. Niewskazane jest stosowanie fali uderzeniowej jeśli posiadamy rozrusznik serca, protezy cementowe, jeśli stosujemy leki przeciwkrzepliwe oraz poddani jesteśmy terapii kortyzonowej. Dzieci w okresie wzrostu powinni zrezygnować z tej metody.