Komputerowe badanie stóp Warszawa – niezbędne w procesie formowania wkładki

Badanie komputerowe stóp Warszawa to powszechny element diagnostyki schorzeń kończyn dolnych. Pozwala określić nacisk na podeszwowej stronie stopy. Jest kluczowym badaniem w kontekście wykrywania ewentualnych nieprawidłowości w ich budowie. Umożliwia dobranie odpowiedniej metody leczenia. W Internecie można spotkać się z określeniem pedobarografii. To popularna nazwa badania stopy w dwóch wersjach – statycznej i dynamicznej. Pozwala określić wszelkiego rodzaju choroby stóp. Każdego dnia narażamy je na spore przeciążenia – każdy krok to obciążenie rzędu 500 ton.

Geneza – komputerowe badanie stóp

Lata osiemdziesiąte XX wieku określane są jako narodziny pedobarografii. Od tego czasu znajdują swoje zastosowanie w pracy wielu ekspertów z dziedziny medycyny – fizjoterapeutów, ortopedów i podiatrów. Ta gałąź medycyny swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim efektywności. Pozwala ona dokonywać precyzyjnych pomiarów siły i ciśnienia wywieranego każdorazowo przy ruchu podeszwą stopy. Zarówno w płaszczyźnie statycznej, jak i dynamicznej. Komputerowe badanie stóp jest nieocenione w przypadku schorzeń, takich jak: palce młotkowate, stopa cukrzycowa, stopa reumatyczna, haluksy oraz metatarsalgii. Ponadto umożliwia określenie stref narażonych na nadmierne owrzodzenie.

Badanie komputerowe stóp Warszawa – przebieg

Największym atutem badani jest jego prostota. Nie wymaga ono bowiem żadnego przygotowania ze strony pacjenta. Pomiar dokonywany jest za pomocą specjalnej maty, posiadającej czujniki

Badanie komputerowe stóp Warszawa

podłączone do komputera. Na jego ekranie wyświetlają się wyniki. Jak na dłoni widać nadmiernie obciążone punkty i miejsca, gdzie brakuje kontaktu stopy z podłożem. Precyzja badania sprawia, że dobór wkładek staje się bardzo prosty, a to zwiększa szanse na wyleczenie się i prawidłową biomechanikę ruchu. Plusem wkładki jest jej łatwa modelacja. W trakcie trwania kuracji co kilka tygodni lub miesięcy należy udać się na kontrolę, w celu regulacji wkładki. Efekty są zazwyczaj zauważalne już po kilku miesiącach.