Komputerowe badanie stóp

Kondycja stóp determinuje w wielu przypadkach zachowanie poszczególnych stawów, znajdujących się wyżej w organizmie. Od ustawienia stopy zależy praca stawu skokowego, stawu kolanowego, stawu biodrowego i stawu barkowego. Solidna podstawa jest w stanie uchronić nas przed wieloma problemami. Złe wzorce biomechaniczne ustawienia stopy mogą prowadzić do problemów z tymi stawami i w następstwie do trwałych uszkodzeń. Wraz z upływem lat praca nad skorygowaniem stopy jest coraz trudniejsza. Komputerowe badanie stóp umożliwia określenie stopnia deformacji stóp i stopień zaawansowania schorzenia. Pozwala określić stopień nacisku na poszczególne części stóp, zarówno w pozycji stojącej, jak i w trakcie chodu. Dzięki temu możliwe jest kompleksowe badania wad postawy i określenia prawidłowego toku leczenia.

Komputerowe badanie stóp Warszawa – klucz do pełnej sprawności

Badanie komputerowe stóp pozwala określić wady, takie jak płaskostopie podłużne, płaskostopie poprzeczne, haluksy czy deformacje stopy. Wiele osób bagatelizuje te problemy – nie występuje ból, więc myślą, że nie ma się czym martwić. To bardzo złe podejście, które może doprowadzić do nieodwracalnych zmian, które będą niemożliwe do skorygowania nawet przy pomocy najlepszych wkładek i intensywnej rehabilitacji.

Badanie komputerowe stóp Warszawa – precyzyjna ocena problemy

Diagnoza jest kluczem do sukcesu. Nowoczesna technologia pozwala sprawnie zdiagnozować problemy w okolicach łydek, kolan czy kostek. Dzięki takim badaniom możliwe jest dobranie odpowiedniego program rehabilitacyjnego wraz z doborem wkładek korygujących.

Badanie przeprowadzane jest w dwóch wersjach  – statycznej i dynamicznej. Jeden obraz otrzymujemy stojąc na cyfrowym podoskopie, a drugi w trakcie chodu. Dzięki niemu można określić procentowy rozkład obciążenia na stopy, który ma bezpośredni wpływ na pracę kręgosłupa. Ten rodzaj badania jest konieczny do przyporządkowania pacjenta do jednej z trzech grup – stopy płaskie, stopy normalnej i stopy wydrążonej.