Wkładki ortopedyczne dla biegaczy Warszawa

Zaledwie ¾ osób na całym świecie posiada stopy neutralne, czyli ich prawidłowe ustawienie. Cała reszta posiada popularne problemy, wynikające z pronacji lub supinacji stopy. Oznacza to nadmierną rotację do wewnątrz lub zewnątrz, która w późniejszym okresie może powodować przeciążenia konkretnych punktów w stopie, narażać na kontuzje stawy skokowe, kolana i biodra. Prawidłowe ustawienie stóp jest, więc kluczem do sukcesu. Odpowiada ona bowiem za amortyzację całego naszego ciała podczas lądowania i dynamikę w trakcie odbicia.

Wkładki ortopedyczne dla biegaczy – szansa na poprawną biomechanikę ruchu

Owa wkładka to nic innego jak kawałek pianki o grubości 2-3 mm, charakteryzujący się miękkim i płaskim kształtem. Na ogół obuwie produkowane jest według powszechnego schematu, który nie uwzględnia niestety indywidualnych parametrów zawodników.  W większości przypadków buty dostosowane są do stóp neutralnych. Powstaje, więc pytanie – co w przypadku kiedy nadmiernie obciążamy zewnętrzną krawędź, lub mamy płaskostopie? Wówczas idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie wkładek ortopedycznych, które na drodzeWkładki ortopedyczne dla biegaczy testów i badań zostaną dopasowane indywidualnie do naszej stopy. Dzięki temu otrzymamy komfort biegania, wynikający ze stabilizacji pięty, lepszego wsparcia stopy i poczucia integracji z butem. Następstwa tych działań będą widoczne w stawach znajdujących się wyżej. Eliminacja bólu ze stawu skokowego, kolanowego czy redukcja bólu w okolicach pleców, karku i bioder to kolejne argumenty przemawiające za zastosowanie wkładek. Dodając o tego aspekty, takie jak absorpcja nieprzyjemnych zapachów, poprawa dopasowania stopy do buta i maksymalizacja potencjału, wynikająca z idealnego dostosowania do kształtu stopy sprawiają, że będziemy wreszcie mogli uwidocznić cały czas potencjał.

Przekonaj się już dzisiaj, co możesz zyskać!

Wkładki dla biegaczy Warszawa podbiły serca fanów tego sportu na całym świecie. Wreszcie, większość z nich uporała się z bólem i dyskomfortem, wynikającym z każdego kroku. Uczucie lekkości i wykorzystania pełni swojego potencjału sprawiają, że dzisiaj tak chętnie biegacze sięgają po wkładki.