Wkladki ortopedyczne – nowe możliwości dla Twojego ciała

Dobranie odpowiednich wkładek do butów może okazać się zbawienne w kontekście problemów występujących w innych obszarach naszego ciała. Dlaczego? Stopy to podstawy naszego

funkcjonowania, od ich ułożenia w dużej mierze zależy funkcjonowanie reszty elementów naszego ciała. To jak stawiamy stopy, przekłada się na ułożenie stawu skokowego, kolan, bioder i pleców. Wybierając odpowiednią wkładkę możemy, więc poradzić sobie skutecznie z wieloma problemami, mającymi swoje odzwierciedlenie w innych miejscach naszego ciała.

Wkładki ortopedyczne – podstawowe kryterium doboru

Decydując się na wkładki musimy przejść podstawowe badania określające naszą wadę i rodzaj schorzenia. Najczęściej w tym celu wykonuje się badania podoskopowe, które wykonywane są w sklepie rehabilitacyjnym lub gabinecie podologicznym. Badanie jest bardzo proste. Stajemy na specjalnie podświetlonej płycie, która pokazuje miejscu styku stopy z podłożem i jej kształt w obciążeniu. W przypadku dużej wady konieczne jest wykonanie wkładek ortopedycznych na miarę. W tym celu wykonuje się specjalny wycisk stopy. Pozwala on określić skalę problemu. Jeśli wada jest niewielka nie ma przeciwwskazań do tego, aby sięgnąć po już gotowe wkładki, zwiększające komfort chodzenia. Ich minusem jest brak poprawy w kontekście ustawiania stóp.

Wkładki ortopedyczne Warszawa – gdzie udać się, aby wyjść zadowolonym?

Formthotics Warszawa to miejsce dostosowane do potrzeb pacjentów. Leczone są tam deformacje stóp wynikające ze źle dobranego obuwia. W sklepach wszak dostępne są przede wszystkim wkładki fabryczne, które niestety stanowią bezpośrednie zagrożenie dla całego ciała. Największym atutem jednostki jest indywidualizacja działania. Wystarczy umówić się na wizytę telefonicznie, przeprowadzić wywiad z fizjoterapeutą, aby po chwili cieszyć się indywidualnie dopasowaną, uformowaną wkładką, która zapewni stabilizację całego ciała. Kuracja trwa kilka miesięcy, w ciągu, których konieczna jest regulacja. Pozwala ona zmaksymalizować postępy wynikające z noszenia wkładek i monitorować progres.