Wkładki termoplastyczne

Termoplastyczne wkładki modelujące zostały stworzone z myślą o indywidualnych preferencjach każdego pacjenta. Ich wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut. Są wykonane pianki polietylenowej, czyli materiału znakomicie przylegającego do powierzchni buta. Charakteryzują się antybakteryjną i antygrzybiczną powłoką, gwarantującą higieniczne utrzymanie stóp. Absorbują wstrząsy, są wodoodporne, a przy tym bardzo lekkie. Wkładki ortopedyczne mogą być dowolnie modelowane na każdym etapie leczenia. Ich zastosowanie daje możliwość korekty lekarzowi w trakcie trwania całego procesu leczenia.

Wkładki termoplastyczne Warszawa – kiedy po nie sięgnąć?

Wkładki przeznaczone do podpierania naturalnego kształtu stopy pomagają korygować i kontrolować problemy stopy. Są skonstruowane w taki sposób, aby odpowiadać biomechanice stopy. Umieszczając je w butach, pacjent ma gwarancję stabilizacji stopy, która wpływa pozytywnie na leczenie dolegliwości bólów dolnych kończyn. Poprawiają także ustawienie całego ciała, w tym najważniejszych stawów – kostek, kolan i bioder. Wykorzystanie ich może przyczynić się do ustąpienia dolegliwości bólowych w okolicach krzyża i bioder.

Termoplastyczne wkładki pozwalają na efektywną walkę, ze schorzeniami, takimi jak: haluksy, płaskostopie podłużne, ostroga piętowa, stopa cukrzycowa, płaskostopie poprzeczne, ciasnota przedziału przedniego, uszkodzenia ścięgna Achillesa zapalenie rozcięgna podeszwowego, czy dolegliwości bólowe pięty.

Wkładki posiadają wstępną modelację. Dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb pacjent zajmuje zaledwie kilka minut. W tym czasie dokonuje się cięć, aby wkładka idealnie pasowała do buta. Wówczas podgrzewa się ją za pomocą specjalnej maszyny, po czym umieszcza w bucie i zakłada na stopę, formując ją zgodnie z naturalnym ułożeniem stopy. Połączenie badania manualnego z komputerowym badaniem stopy powoduje wysoką skuteczność działania i efektywne radzenie sobie z wieloma problemami stóp.