Ćwiczenia z gumami

Ćwiczenia z gumami

 

Dbanie o swój wygląd wymaga sporo zaangażowania i dodatkowo, jeżeli chcemy ćwiczyć na siłowni, także sporo czasu. Nie każdy lubi trenować z innymi, chociażby z uwagi na nieśmiałość, czy po prostu brak możliwość korzystania z oferty tego typu miejsc.  Niemniej jednak także wykonując określone formy aktywności fizycznej w domowym zaciszu, możemy uzyskać nader wymierne wyniki w postaci pięknej sylwetki, a także dobrego samopoczucia. Bez względu na stopień zaawansowania ciekawą propozycją dla każdego mogą okazać się ćwiczenia z gumami. Aby je wykonać, niezbędne są jedynie gumy, dostępne w każdym sklepie sportowym i nieco wolnego miejsca. Dostępne są różne typu gum, dzięki którym możemy wykonywać odmienne ćwiczenia, na poszczególne partie mięśniowe naszego ciała.

Wykorzystywany w trakcie treningów sprzęt jest wytwarzany z lateksu, a zasada działania opiera się tutaj na stawianiu oporu mięśniom w trakcie określonych czynności. Do dyspozycji mamy klasyczne taśmy gumowe, a także miniband oraz powerband. Są to gumy zamknięte, które to różnią się grubością. Ćwiczenia jakie możemy z nimi wykonywać są robione w różnych pozycjach. Zarówno w klęku podpartym, w pozycji deski jak i na stojącą mamy możliwość zaangażowania swoich mięśni do pracy, rozciągając gumy w odpowiedni sposób. W sieci znajdziemy całe mnóstwo przykładów na tego typu treningi, wraz z filmami instruktażowymi. Jedną z propozycji będzie na pewno ćwiczenie w siadzie płaskim. Gumę z zamkniętym obwodem zaczepiamy o środkową część stóp i staramy się ją jak najmocniej przyciągnąć do siebie. Aktywność ta doskonale rozwija mięśnie grzbietu. – https://www.zdrowenoni.pl/

Różnorodność ćwiczeń, jakie możemy wykonywać z gumami jest bardzo duża. Jednakże jak w przypadku treningów z innego rodzaju sprzętem, zawsze należy pamiętać o sumiennym powtarzaniu określonych harmonogramów ćwiczeń. Tylko wówczas odpowiednio wzmocnimy poszczególne partie mięśniowe, a dodatkowo wyszczuplimy całe nasze ciało. Dodatkowo ćwicząc na świeżym powietrzu, będziemy mogli odpowiednio dotlenić nasz organizm.