Wkładki ortopedyczne Warszawa

Wady postawy,

które z czasem ulegają pogłębieniu, pomimo zachowania aktywności fizycznej, mogą niepokoić. Z pewnością podejmujemy wtedy decyzję o skonsultowaniu swoich dolegliwości z lekarzem. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wady postawy lub bóle pleców mogą mieć swoje podłoże w obuwiu. Źle dobrane wkładki ortopedyczne mogą wpłynąć na pogorszenie komfortu chodzenia, a nawet pogłębić wady postawy. Dlatego właśnie lekarz ortopeda, aby dokładnie zbadać pacjenta, musi również zweryfikować kształt jego stóp oraz w jaki sposób naciskają na podłoże. Takim badaniom najczęściej poddawane są dzieci.

Niezwykle ważne jest jednak to, aby reagować,

kiedy jako osoba dorosła zaczynamy również odczuwać nie tylko dyskomfort w trakcie chodzenia, ale również ciężko wytłumaczalne, nawracające bóle kolan, bioder czy nawet bóle pleców. Niekiedy pomocna może okazać się zmiana obuwia, po której od razu odczujemy ulgę np. u kobiet przejście ze szpilek na trampki lub popularne baleriny. Jednakże czasem, pomimo zmiany obuwia nie odczuwamy poprawy komfortu zatem, jest to sygnał by przyczyny szukać nadal. Najczęściej okazuje się, że wina leży po stronie źle dobranych lub nawet braku odpowiednich wkładek w obuwiu.

Wkładki ortopedyczne najczęściej są dobierane indywidualne z uwagi na fakt,

iż muszą oddawać realny kształt stopy pacjenta, nie sprawdzają się w takich przypadkach gotowe wkładki ortopedyczne warszawa. Takie, które są szeroko dostępne mogą jedynie poprawić komfort chodzenia, jednak nie wpłyną na zmianę budowy stopy. Zatem wysoce prawdopodobne jest, że po zmianie obuwia na inne, które nie zwiera wkładki, objawy bólowe mogą nawrócić lub się nasilić. Dobranie odpowiedniej wkładki w oparciu o profesjonalne badanie, może wpłynąć więc nie tylko na poprawę komfortu podczas chodzenia, ale również zmienić budowę stopy, co ostatecznie wpłynie na zlikwidowanie wady.

Chcąc zachować prawidłową postawę ciała warto również zadbać o prawidłowe nawyki zarówno w trakcie pracy,

jak i podczas odpoczynku. Ważne jest zachowanie aktywności fizycznej, na tyle, na ile stan zdrowia pozwala. Dla osób w podeszłym wieku lub przewlekle chorych, wszystkie czynności i aktywności fizyczne powinny być skonsultowane z lekarzem, aby uniknąć ryzyka kontuzji lub pogorszenia stanu zdrowia. Jednakże wielokrotnie zauważono już, że bez prawidłowego dbania o ogólna kondycje całego organizmu, wybiórcze działania nie przynoszą zamierzonych efektów lub droga do ich osiągnięcia jest zdecydowanie dłuższa.

Prawidłowe dobranie wkładek może pomóc w zmniejszeniu odczuwania dyskomfortu w chodzeniu jednak bez dodatkowych czynności mających na celu zachowanie prawidłowej postawy ciała, nie są w stanie skorygować wszystkich wad budowy. Jeśli wkładki są dobrane dla dziecka, które szybko rośnie, ważne jest, aby często poddawać je wizytom kontrolnym u specjalisty. Pomoże to w zachowaniu odpowiedniej ciągłości leczenia i dobieraniu wkładek na bieżąco, w odniesieniu o zmianę kształtu i rozmiaru stopy. Powinno się także uniknąć używania wkładek przeznaczonych dla innych osób, z uwagi na najczęściej indywidualne wyprofilowanie kształtu.