Czy warto zamówić dietę pudełkową?

 

Posiłki na cały dzień dostarczane codziennie rano pod drzwi – to prawdziwa wygoda i ogromna oszczędność czasu. Dieta pudełkowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Czy warto się na nią zdecydować?

O diecie pudełkowej

Niewątpliwie catering dietetyczny jest bardzo modny. Korzysta z niego coraz więcej osób, firmy oferujące dietę pudełkową rosną jak grzyby po deszczu, a w mediach społecznościowych można zobaczyć wielu influencerów reklamujących poszczególnych dostawców. Jak to jednak jest w praktyce z cateringiem dietetycznym? Dla kogo jest ta usługa?

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, którym trudno jest znaleźć wolne godziny na zrobienie zakupów i przyrządzenie posiłków. Pomimo mnóstwa przepisów na “szybki obiad” w Internecie, prawda jest taka, że na gotowanie trzeba poświęcić czas. Jeśli robimy to nie tylko dla siebie, ale też partnera i dzieci, to praktycznie większość wieczoru spędzamy w kuchni. Zamówienie cateringu dietetycznego to ogromna oszczędność czasu. Wszystkie dania dojeżdżają rano (lub w innej umówionej godzinie), więc nie musimy martwić się, że nie będziemy mieć świeżych posiłków w pracy czy szkole. Dodatkowo wiemy, co jemy. W przypadku cateringu dietetycznego sami wybieramy liczbę kalorii, którą chcemy dziennie spożywać, możemy określić, czego w swoich posiłkach nie chcemy oraz mamy pewność, że dania są zdrowe i zbilansowane.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa wiąże się z kosztami. Prawdopodobnie wyjdzie drożej niż byśmy sami sobie gotowali. Trzeba jednak pamiętać, że dopłacamy za znaczącą oszczędność czasu oraz wygodę. Ceny oferowane w firmach zajmujących się cateringiem dietetycznym zależą od wybranego menu, ilości spożywanych kalorii oraz lokalizacji (w większych miastach raczej będzie nieco drożej). Warto wiedzieć, że wiele firm oferuje wybór liczby posiłków, więc np. możemy zamawiać drugie śniadanie i obiad, a pierwsze i kolacje jeść w domu.

 

Więcej informacji na: https://fixly.pl/kategoria/catering-dietetyczny