Jestem w ciąży – co teraz? 3 rzeczy do zrobienia

Jestem w ciąży – co teraz? 3 rzeczy do zrobienia

Czasami trudno jest uwierzyć kobiecie własnym oczom, ale nie da się temu zaprzeczyć – są zdecydowanie dwie linijki testu ciążowego, który właśnie zrobiłaś kilka minut temu. Wiele kobiet, które dowiadują się, że są w ciąży, czuje mieszaninę emocji jednocześnie, od podniecenia i strachu po miłość i niepewność. Może trochę potrwać, zanim dotrze do Ciebie, że będziesz miała dziecko. Co będzie dalej? Oto 3 rzeczy, które każda mamusia powinna mieć na swojej liście rzeczy do zrobienia.

Zaplanuj spotkanie z ginekologiem

Po tym, jak otrzymasz doniosłą i wielką wiadomość, jednym z pierwszych telefonów, które musisz wykonać, jest telefon do ginekolog Warszawa oferuje wiele usług doświadczonych specjalistów. W większości przypadków nie musisz przychodzić na pierwszą wizytę kontrolną, dopóki nie będziesz w ciąży od 8 do 10 tygodnia. Jednak niektóre kobiety powinny być przebadane wcześniej ze względu na istniejące warunki, wcześniejsze powikłania płodności i ogólną historię zdrowia. Gdy wiesz, że jesteś w ciąży, powinieneś zadzwonić do wybranego ginekologa, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, kiedy najlepiej będzie, gdy przyjdziesz na wizytę.

Rozpocznij korzystanie ze zdrowej, zbilansowanej diety

Zdrowa, zbilansowana dieta jest ważną częścią każdego programu opieki nad zdrowiem każdego człowieka, ale jest szczególnie ważna w okresie ciąży. Teraz gdy jesz dla dwojga, będziesz chciała cieszyć się dietą pełną witamin i składników odżywczych. Gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży, powinnaś zacząć jeść dużo chudego białka, świeżych owoców, warzyw, produktów mlecznych i pełnoziarnistych. Pamiętaj, aby włączyć pokarmy bogate w kwas foliowy i żelazo. Ponadto, istnieje kilka produktów spożywczych, których powinnaś unikać w czasie ciąży. Niepasteryzowane sery, przetworzone mięsa i ryby o wysokim poziomie rtęci to tylko kilka przykładów jedzenia, od którego powinnaś się powstrzymywać. Kobiety w ciąży również nie powinny palić, brać narkotyków lub spożywać alkoholu.

Dowiedz się więcej o zmianach, których możesz się spodziewać w nadchodzących tygodniach

Pierwsze kilka tygodni ciąży wprowadza wiele zmian w twoim ciele. Możesz zauważyć oznaki ciąży w pierwszych dniach i tygodniach po pozytywnym teście ciążowym. Twoje piersi mogą stać się miękkie i możesz doświadczyć znacznego zmęczenia. Wzdęcie nie jest rzadkością w pierwszym trymestrze ciąży. Każda kobieta jest inna, a ciąża jest wyjątkowa, dlatego ważne jest, aby omówić swoje objawy z ginekologiem i opracować plan opieki przedurodzeniowej, który jest specjalnie dostosowany do Twoich potrzeb.

Życie zmienia się w mgnieniu oka od chwili, gdy dowiesz się, że spodziewasz się dziecka. Niezależnie od tego, czy jest to twoja pierwsza ciąża, czy któraś z kolei, ważne jest, abyś ściśle współpracowała z ginekologiem, który zapewni ci spersonalizowaną opiekę i uwagę, na którą zasługujesz. Aby uzyskać więcej informacji na temat zdrowej i szczęśliwej ciąży, skontaktuj się z ginekologiem już dziś.