Wkładki ortopedyczne – idealne rozwiązanie dla Twoich stóp

Indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne korygują ustawienie stóp i wspomagają pracę wszystkich najważniejszych stawów – stawu skokowego, kolanowego i biodrowego. Pozwalają też ustabilizować w prawidłowej pozycji kręgosłup, znacznie zmniejszając przeciążenia, wynikające z nieprawidłowej biomechaniki ciała. Pozwalają redukować zmęczenie stóp, korygować wady postawy i likwidować część bólów zlokalizowanych w odcinku lędźwiowym.

Jak wybrać wkladki ortopedyczne?

W celu odpowiedniego dobrania wkładek ortopedycznych należy przeprowadzić badania podoskopowe w gabinecie podologicznym lub sklepie rehabilitacyjnym. Przebieg takiego badania rozpoczyna się w momencie umieszczenia stóp pacjenta na podświetlonej płycie. Pozwala ona pokazać kształt stopy w obciążeniu i określić przeciążone elementy. Jeżeli wada stopy jest duża będzie konieczność wykonania wkładek ortopedycznych poprzez zrobienie wycisku stopy. W przypadku mniejszych wad możliwe jest wykorzystanie gotowych wkładek profilaktycznych, które poprawiają komfort chodzenia, ale nie zmieniają ustawienia stopy. W przypadku dorosłych wkładki wpływają przede wszystkim na obciążenie nóg, likwidując również bóle kręgosłupa. Niestety tylko w niewielkim stopniu korygują one wady stóp.

Wkładki ortopedyczne Warszawa – wybór indywidualny

Wkładki ortopedyczne zawsze dobiera się indywidualnie. Jest to spowodowane różną biomechaniką ruchów człowieka, co powoduje, że wyłącznie indywidualne dopasowanie wkładek ma sens. Określenie wady na początkowym etapie leczenia umożliwia skorygowanie stopy. To najczęściej korygowanych wad zaliczyć możemy płaskostopie i „stopę cukrzycową”. W przypadku tych schorzeń najczęściej stosuje się wkładki supinujące, które podnoszą wewnętrzną krawędź stopy i pronujące, unoszące zewnętrzną krawędź stopy. Odpowiednio wykonane wkładki pozwalają także odciążyć guz piętowy, znacznie łagodząc objawy ostrogi piętowej.

Dużą popularnością cieszą się także wkładki odciążające, wykonane z miękkiego silikonu medycznego, który zapewnia odpowiednią wygodę w trakcie chodzenia i uprawiania sportów. W tym przypadku wkładki odciążają miejsce najbardziej narażone na ucisk, czyli guz piętowy i przodostopie.