Laserowe usuwanie kurzajek – czy to działa?

Kurzajki, czyli wypukłe grudki na skórze, wywołane przez wirus brodawczaka ludzkiego, są niezwykle ciężkie do wyleczenia. Co więcej, zakażenie się tym wirusem jest niezwykle proste. Kurzajkę możemy nabyć już poprzez bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, a także podczas pobytu np. na basenie. To czy kurzajki się pojawią i w jakiej ilości, uzależnione jest od odporności organizmu. Niemniej jednak medycyna estetyczna może pomóc z nimi walczyć. Czy zatem laserowe usuwanie kurzajek jest skuteczne?

Sposoby na kurzajki

Zwykle po pojawieniu się na naszej skórze, nieestetycznie wyglądającej, wypukłej grudki, staramy się jak najszybciej znaleźć rozwiązanie i po prostu się jej pozbyć. Możemy w tym celu wykorzystywać domowe sposoby jak np. okłady z olejków z drzewa herbacianego czy rycynowego, a nawet okłady z czosnku i cytryny namoczonej w occie. Jednak żadna z tych metod nie jest nam w stanie zapewnić 100% skuteczności, a co więcej kuracja takimi domowymi sposobami, może trwać nawet ponad dwa miesiące. Jest to niezwykle uciążliwe, gdyż dłonie stanowią naszą wizytówkę, a to właśnie w tym miejscu, najczęściej pojawiają się kurzajki i stanowią ogromny, estetyczny problem. Znacznie pewniejszym sposobem jest zastosowanie leku bogatego w kwas mlekowy i salicylowy, takiego jak Brodacid. Jest to lek przeznaczony do stosowania miejscowego, który skutecznie pomoże usunąć męczący problem kurzajek, Alternatywą dla oczekujących natychmiastowego efektu jest medycyna estetyczna.

Laserowe usuwanie kurzajek

. Zabieg wykonuje się przy pomocy lasera. W dużej mierze zabieg ten polega na odparowaniu przy pomocy wiązki lasera zmian chorobowych, wraz z niewielką partią skóry, która otacza kurzajkę.

Dla zwiększenia komfortu pacjenta można przeprowadzić go w znieczuleniu miejscowym. Długość i przebieg zabiegu, uzależniony jest od ilości zmian, jakie pojawiły się na skórze, a także od ich rozmiarów. . laserowa kuracja bywa jednak droga i nie u każdego można ją zastosować. Często lepszym rozwiązaniem jest po prostu użycie odpowiedniego preparatu, takiego jak Brodacid.