Stomatologia estetyczna: jak szybko poprawić wygląd zębów?

Nie zawsze zęby wyglądają estetycznie. Aby nadać im atrakcyjny wygląd, warto odwiedzić stomatologa, aby skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Jakie z nich mogą błyskawicznie poprawić estetykę uśmiechu? Sprawdź!

Kiedy skorzystać ze stomatologii estetycznej?

W prywatnych gabinetach stomatologicznych oraz klinikach stomatologicznych można obecnie skorzystać z nowoczesnej dziedziny – stomatologii estetycznej. Skupia się ona na wyglądzie zębów, aby mogły one prezentować się atrakcyjnie i były wyjątkową ozdobą uśmiechu.

Ze stomatologii estetycznej może skorzystać każda osoba, która chciałaby poprawić swój uśmiech. Pełna paleta dostępnych zabiegów pozwala na indywidualne dopasowanie ich do konkretnych wymogów, kondycji zębów oraz budżetu.

Zabiegi stomatologii estetycznej mogą dać bardzo szybki efekt – widoczny nawet od razu po wyjściu od dentysty. Właśnie dlatego mogą one posłużyć także do ekspresowej poprawy urody, na przykład przed ważnym wydarzeniem jak ślub, bankiet, sesja zdjęciowa.

Zabiegi stomatologii estetycznej – gdzie można z nich skorzystać?
Stomatologia estetyczna nie jest dostępna w ramach NFZ, dlatego osoby, które chciałyby skorzystać z zabiegów tego typu, mogą wykonać je jedynie prywatnie, czyli za opłatą.

Profesjonalna stomatologia estetyczna Kraków z dokładnymi ofertami gabinetów można zapoznać się już teraz online wraz z cennikami usług.

Stomatologia estetyczna – rodzaje zabiegów

Do kategorii stomatologii estetycznej zalicza się wiele różnych zabiegów, które skupione są na wyglądzie uśmiechu. Wybrane z nich pomagają także w jednoczesnej poprawie kondycji zębów, dlatego pełnią one wtedy dwie funkcje jednocześnie.

1. Wybielanie zębów
Najczęściej prowadzonym zabiegiem stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. To grupa procedur, które polegają na rozjaśnieniu szkliwa zębowego, by wyglądało ono na śnieżnobiałe. W efekcie uśmiech prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

W gabinetach stomatologicznych można skorzystać z różnych rodzajów zabiegów wybielających jak:
• wybielanie nakładkowe
• wybielanie lampą Beyond
• wybielanie laserowe

Aby uzyskać natychmiastowy efekt, najczęściej stosowane są zabiegi lampą oraz laserowe. Wystarczy jedna wizyta w gabinecie, aby od razu po niej zęby zachwycały bielą.

2. Licówki – porcelanowe i kompozytowe
Licówki służą do korekcji wyglądu zębów i pozwalają na uzyskanie bardzo atrakcyjnego rezultatu. Są one stosowane między innymi wtedy, gdy ząb jest niewymiarowy, nadłamany, przebarwiony, krzywy oraz przy diastemie i innych przerwach między zębami.

Do kategorii licówek zaliczają się dwa ich typy, czyli licówki porcelanowe i kompozytowe. Pierwsze z nich są trwalsze, ale droższe, natomiast drugie tańsze, ale mniej wytrzymałe i bardziej podatne na przebarwienia. Wykonanie licówek kompozytowych określane jest także jako bonding.

3. Higienizacja
Warto także wskazać, że efekt estetyczny daje w pełni wykonana higienizacja zębów, która pozwala na dokładne ich oczyszczenie. Wówczas zęby nabierają jaśniejszego odcienia, ponieważ usuwa się z nich nagromadzony kamień i osad, a także stają się bardziej błyszczące.

Na higienizacje składają się trzy główne procedury:
• skaling
• piaskowanie
• lakierowanie

Skaling rekomendowany jest do wykonania przed zabiegiem wybielania zębów, ponieważ można wtedy uzyskać znacznie lepsze efekty estetyczne.

Zatem dzięki nowoczesnym zabiegom estetycznym dostępnym w gabinetach stomatologicznych można natychmiast nadać zębom atrakcyjny wygląd. To prosty i skuteczny sposób, aby uśmiech mógł prezentować się olśniewająco i dodawać pewności siebie!